تبلیغات
همه چیز درباره شبکه - ثبت ۱۶۳ هزار دامنه در کشور

همه چیز درباره شبکه
 
به دوستان خود بگویید www.supnet.blogfa.com

مدیر ثبت دامنه های اینترنتی پژوهشگاه دانشهای بنیادی از آخرین اقدامات برای کسب موافقت سازمان نظارت بر نامها و ارقام اینترنتی نسبت به ثبت دامنه ملی "دات ایران" خبر داد و گفت: حداکثر در هفته اول مرداد ماه نتیجه این بحث مشخص خواهد شد.


علیرضا صالح با اشاره به جلسه نهایی سازمان نظارت بر نامها و ارقام اینترنتی (آیکان) برای تصمیم گیری در مورد درخواست ثبت دامنه فارسی ایران گفت: تمامی جوانب این درخواست حداکثر تا یک هفته آینده مشخص خواهد شد.

وی در توضیح استفاده از دامنه فارسی "دات ایران" که قرار است به عنوان دامنه های بین المللی اینترنت در آیکان به ثبت برسد گفت: مرکز ثبت دامنه های اینترنتی حدود سه سال است که دامنه دات ایران را به خط فارسی ثبت می کند اما این دامنه هنوز مورد موافقت آیکان برای دامنه بین المللی قرار نگرفته است.

صالح با بیان اینکه در صورت موافقت آیکان، آدرسهای اینترنتی دات ایران از راست به چپ نوشته می شود و از چپ به راست به نمایش درمی آید افزود: در حال حاضر این آدرسها به صورت دات ایران دات IR نوشته می شود که در صورت موافقت آیکان با این دامنه پسوند دات IR حذف خواهد شد و دات ایران معادل پسوند لاتین دات IR می شود.

وی گفت: دامنه بین المللی دات ایران تمامی ورژن ها و سیستم های روز دنیا را پشتیبانی می کند و متقاضیان برای استفاده از آن با مشکل مواجه نخواهند شد.

مدیر ثبت دامنه های اینترنتی پژوهشگاه دانشهای بنیادی در مورد آخرین وضعیت ثبت دامنه های اینترنتی در کشور نیز گفت: تاکنون ۱۶۳هزار و ۵۹۱ دامنه اینترنتی در کشور به ثبت رسیده که ثبت دامنه با پسوند IR بیشترین آمار را دارد.

وی گفت: ۱۵۳ هزار و ۷۳۲ سایت اینترنتی در کشور دارای پسوند لاتین IR هستند و دامنه ثبت شده با پسوند فارسی "ایران" حدود ۵ هزار و ۱۴۹ دامنه است.

صالح ادامه داد: حدود دو هزار و ۲۵۶ دامنه های اینترنتی با پسوند CO.IR، هزار و ۲۵۴ دامنه اینترنتی با پسوند AC.IR و ۳۸۳ دامنه اینترنتی در کشور با پسوند GOV.IR به ثبت رسیده است.

مدیر ثبت دامنه های اینترنتی پژوهشگاه دانشهای بنیادی از دیگر دامنه های ثبت شده در کشور به ۳۳۹ مورد ثبت دامنه اینترنتی با پسوند SCH.IR ، حدود ۲۷۸ مورد پسوند ORG.IR ، حدود ۱۰۵ مورد پسوند ID.IR ، بیش از ۵۰ مورد پسوند DNSSEC.IR و حدود ۴۷ مورد دامنه اینترنتی با پسوند NET.IR اشاره کرد.ادامه مطلب

طبقه بندی: شبکه و اینترنت، 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 تیر 1391 توسط SuP NeT
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : supnet  
قالب وبلاگ