تبلیغات
همه چیز درباره شبکه - استانبول ترکیه مرکز تامین اینترنت پر سرعت در دنیا

همه چیز درباره شبکه
 
به دوستان خود بگویید www.supnet.blogfa.com

استانبول ترکیه مرکز تامین اینترنت پر سرعت در دنیا

Turkey_Internetاین شبکه با ۷ هزار و ۷۵۰ کیلومترکابل نوری زمینی، عظیم ترین شبکه زمینی کابل نوری منطقه را تشکیل خواهد داد و کنسرسیومی شامل ۷ اپراتور از ۵ کشور در این پروژه سهیم هستند و فعالیتها برای ایجاد شبکه منطقه ای عظیم کابل نوری با هدف تأمین اینترنت پر سرعت برای دو میلیارد کاربر در استانبول آغاز شد.

بینالی ییلدیریم وزیر ارتباطات ترکیه که در مراسم معرفی پروژه در آنکارا شرکت کرده بود از افزایش تولید ناخالص داخلی کشور، بهبود زیرساختهای اینترنت در ترکیه تا ۹۰ درصد و تبدیل استانبول به یکی از مراکز مهم تأمین اینترنت جهان با ایجاد این شبکه خبر داد.

مدیر شرکت ترکسل (turkcell) نیز به عنوان یکی از شرکتهای ترکیه ای طرف این پروژه گفت ایجاد این شبکه باعث افزایش درآمد ناخالص ملی ترکیه خواهد شد و در قدم اول، جمعیت ۲۰۰ میلیونی منطقه از امکان برخورداری از اینترنت پرسرعت و بدون قطعی برخوردار خواهند شد. گام بعدی نیز تحت پوشش قرار دادن ۲ میلیارد نفر از جمعیت جهان است.

به این ترتیب استانبول پل ارتباطی اروپا به آسیا و آمریکا خواهد شد و پهنای باند کاربران اینترنت موبایل نیز به طور کامل تأمین خواهد شد.

شبکه فیبر نوری موصوف از فجیره امارات آغاز و به ریاض (عربستان)، امان (اردن)، طرسوس (سوریه) و استانبول خواهد رسید. شبکه از طریق استانبول به ۱۵ ایستگاه اروپایی در بلغارستان متصل خواهد گردید و در هر ثانیه 12.8 ترابایت دیتا را منتقل خواهد  نمود.

شرکای این پروژه فیبر اپتیک RCN عبارتند از اتصالات امارات، موبیلی عربستان، اردن تله‌کام، اورنج اردن و مادا زین از اردن، سوریه تله‌ کام و سوپر آنلاین وابسته به شرکت ترکسل ترکیه.

این طرح هزینه ای ۱ میلیارد لیره ای خواهد داشت و در نیمه دوم سال ۲۰۱۱ از آن بهره برداری خواهد شد.ادامه مطلب

طبقه بندی: تازه ها، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 21 اسفند 1389 توسط SuP NeT
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : supnet  
قالب وبلاگ